تعریف انواع فیش پرینتر

نمونه کار

تعریف انواع فیش پرینتر

 

فیش پرینتر چیست؟

فیش پرینتر یا چاپگر حرارتی رسید مشتری ( فیش زن ) دستگاهیست که با ایجاد حرارت روی کاغذ چاپ می کند. و در سوپرمارکت ها ، هایپرمارکت ها ، داروخانه ، نوبت دهی ، فروشگاهها استفاده می شود.

با این تعریف کلی از فیش پرینتر . این دستگاه انواع متفاوتی دارد و با پورتهای مختلفی به کامپیوتر یا تجهیزات فروشگاهی که شامل صندوق فروشگاهی می باشد وصل می شود.

 

بررسی انواع فیش پرینتر

1- فیش پرینترهای همراه یا جیبی یا پرینتر همراه ( موبایل پرینتر )  در اندازه کوچک طراحی شده است و بصورت وای فای یا بلوتوث به کامپیوتر وصل می شود. یا به موبایل و تبلت متصل میگردد و عملیات چاپ از این طریق به آنها ارسال می گردد.

با این ویژگی برای ویزیتورها کاربرد زیادی دارد. ویزیتورها از طریق موبایل و یک پرینتر جیبی یا فیش پرینتر کمری می توانند هر جایی که باشند فاکتور صادر کنند.

 

 

2-فیش پرینترهای رومیزی نوع دیگر این دستگاه است که از طریق پورت parallel , serial , usb , lan به سیستم های فروشگاهی وصل می شود .

بیشتر فیش پرینترها با usb , lan می باشند.

نوع lan معمولا در محل هایی استفاده می شود که فیش پرینتر فاصله زیادی تا کامیپوتر دارد و به علت کارآیی زیاد، فیش پرینتر با داشتن قابلیت این پورت قیمت بیشتری دارند.

 

 

از جمله مزایای فیش پرینتر ها یا پرینتر حرارتی و یا چاپگر رسید مشتری می توان به عمر طولانی و عدم نیاز به سرویس مداوم و شارژ اشاره کرد. این پرینترها نیازی به شارژ و سرویس ندارند .

نکته دوم سرعت بالا در صدور فیش می باشد که در جلب رضایت مشتری و بالا بردن راندمان کاری می باشد .

پرینترهای فیش زن حرارتی نیاز به جوهر ندارند و کاغذ مصرفی آنها که رول حرارتی نام دارد بسیار ارزان می باشد در این صورت هزینه نهایی هر قبض قابل توجه برای فروشگاهها می باشد.

نکته بعدی مربوط می شود به اینکه این دستگاهها سر و صدای زیادی ندارند و برعکس دستگاههای سوزنی و لیزری در استفاده از آن با آرامش محیط کار مواجه می شویم. و همچنین چون این دستگاه کم حجم و کوچک می باشد فضای زیادی اشغال نمیکند

آخرین قسمتی که نیاز به توضیح می باشد نصب داریور این دستگاهها می باشد که بسیار آسان می باشد و هماهنگی آن با نرم افزار های فروش و رستورانی به علت طراحی نرم افزارها براساس کارآیی این فیش پرینتر ها با آسودگی انجام میشود.

 

Leave Your Comment